SĄ PASJE, SĄ STYPENDIA

Miło nam poinformować, iż tegoroczne stypendia artystyczne otrzymały następujące osoby:

Lp. Imię i nazwisko Kwota stypendium Scena Artystyczna Partner Fundacji (główny sponsor)
 1. Magdalena Kosztur 3420,00 Program Agrafka Agory
 2. Nela Paczkowska 3420,00 Program Agrafka Agory
 3. Krzysztof Rzepecki 3420,00 Literacka Program Agrafka Agory
 4. Paweł Kara 2000,00 Filmowa
 5. Sara Trubiłowicz 2000,00 Teatralna Gmina Baranów Sandomierski

Zarząd Fundacji FFL SMK, przyznając stypendia wziął pod uwagę:

1. rekomendacje Komisji Stypendialnych działającej  przy FFL SMK;
  2. spełnienie wymogów jakie Fundacja zawarła we wniosku o włączenie naszej Fundacji do Programu Agrafka Agory;
  3. zasady dotyczące wspierania dotychczasowych stypendystów Fundacji;
  4. kryteria wyboru laureatów Festiwalu Miasto Młodych Artystów;
  1. kryteria oceny wniosków stypendialnych zawierające następujące warunki jakie musi spełniać kandydat, w szczególności:
    1. Dotychczasowe osiągnięcia artystyczne;
    2. Aktywność społeczną i obywatelską;
    3. Autoprezentację kandydata na portalach;
    4. Sytuacja materialna.

Pragniemy pogratulować wszystkim tegorocznym kandydatom ubiegającym się o stypendium artystyczne. Każda ubiegająca się osoba zasługuje na pomoc i wsparcie w rozwoju talentów  i pasji artystycznych. Mając jednak określone zasoby finansowe Zarząd Fundacji musiał podjąć trudną decyzję przyznania stypendiów jedynie 5 z 15 ubiegających się kandydatów.

Jednocześnie chcielibyśmy zachęcić wszystkich stypendystów i kandydatów do dalszej współpracy z Fundacją ale też do samodzielnych starań o stypendia z innych programów. Zachęcamy do skorzystania z portalu www.mojestypednium.pl . Natomiast w ramach współpracy z Fundacją oferujemy współpracę w roli wolontariusza (już niedługo ruszają przygotowania do 4 edycji Festiwalu Miasto Młodych Artystów) ale też do krótkoterminowej pracy w roli animatorów, stażystów, pracowników administracyjnych.

Dla wolontariuszy i stypendystów drzwi do Fundacji zawsze stoją otwarte.

Stanisław Baska

Prezes Zarządu FFL SMK