Ruszamy – Kotowa Wola!

Luty i marzec jak co roku dla Fundacji to czas planowania działań. I jak co roku planujemy nasze stałe programy (Działaj Lokalnie, FIO-Podkarpackie Inicjatywy Lokalne, programy stypendialne, „inicjatywy „Napędzani Wisłą, „Równać Szanse”, etc) ale też staramy się „dorzucać” coś nowego, co jest odpowiedzią na potrzeby lokalne.

2020 r. został nam z góry „naznaczony”. Nie tylko pandemią.

30 grudnia 2019 Fundacja stając się właścicielem Dworu Kotowa Wola przejęła odpowiedzialność za ten ponad 200-letni zabytek. Dlatego ten luty i marzec to był czas intensywnej pracy aby rozpocząć „reaktywację” Dworu – jego dobudowy. Zaczęliśmy od planowania działań, kreowania pomysłów akcji odbudowy Dworu Kotowa Wola oraz od pisania wniosków.

Miło nam zakomunikować, iż decyzją komisji konkursowej przy Wojewódzkim Konserwatorze Zabytków w Przemyślu fundacyjny wniosek o dotację na odbudowę stropów został pozytywnie zaopiniowany. Zaproponowano nam 30 tys. PLN z wnioskowanych 66 tys. Tak na dobry początek.

Dlatego ruszamy z odbudową oraz ruszamy z akcją zbiórki publicznej, której celem będzie uzbieranie brakujących środków – wkładu własnego do projektu kompleksowej odbudowy stropów.

Już niedługo szczegóły naszej akcji. Będziemy prosić zarówno o symboliczne złotówki ale też o dary rzeczowe – cegły, których zapewne na każdej budowie zostaje, a których nam brakuje.

Z nadzieją czekamy na wyniki pozostałych konkursów. Z jeszcze większą nadzieją czekamy na  Wasze cegły, które mogą stać się kluczowym elementem pięknych, łukowych stropów Dworu Kotowa Wola.

opr. Stanisław Baska
prezes Zarządu Fundacji