Rok młodzieży – nowy projekt, nowe partnerstwa

LOGO_LOKALNE_PARTNERSTWA_PAFW_RGBRok młodzieży” – to tytuł działania nowego partnerstwa Fundacji jakie chcemy uruchomić w ramach Programu Lokalnych Partnerstw PAFW.  Inspiracją do działań była tegoroczna konferencja pn. „Młodzież Czaruje” jaką Fundacja zorganizowała w ramach programu „Równać Szanse”.

Zauważyliśmy, iż wiele świętokrzyskich organizacji działa dla młodzieży ale często obok siebie, nie współpracując ze sobą. I jak to zwykle bywa, dla jednych to problem a dla nas doskonała okazja aby podjąć się wyzwania i „coś zrobić”. A chcemy zachęcić do współpracy 12 świętokrzyskich organizacji i instytucji aby wspólnie ustalić plan gry i zapisać go w kalendarzu. Mamy nadzieję, że pomysł się przyjmie i nie tylko będzie to kalendarz działań 2020 w Internecie ale wydrukujemy go w ciekawej formie graficznej prezentując 12 ciekawych propozycji dla młodzieży ale też 12 dobrych praktyk do powielania przez inne środowiska.

Na kanwie działania spróbujemy porozmawiać czym jest dobro wspólne i zastanowić się jakie dobro wspólne będzie naszym „mianownikiem” dla opracowania świętokrzyskiego kalendarza wydarzeń młodzieżowych.

„Rok młodzieży” realizowany będzie przez fundacyjnego animatora w partnerstwie z Jackiem Piwowarskim i Alicją Stępień – koordynatorzy dotychczasowych konferencji „RS”. Zamiarem jest aby do tej trójki dołączyli kolejne osoby – animatorzy działań młodzieżowych.

Zapraszamy do współpracy.