Oficjalne rozpoczęcie Działaj Lokalnie IX 2016!

10 lipca oficjalnie rozpoczęliśmy IX edycja Programu Działaj Lokalnie 2016. W tym roku dofinansowanych zostało 16 inicjatyw lokalnych: 3 z gminy Bojanów, 3 z gminy Baranów Sandomierski, 4 z gminy Zaleszany, 1 z gminy Radomyśl nad Sanem oraz Zaklików oraz po 2 z gmin Nowa Dęba oraz Pysznica.

Spotkanie miało nietypowy charakter ponieważ spotkaliśmy się przy okazji imprezy „Weekend dla zdrowia” zorganizowanej przez powiat stalowowolski oraz Stowarzyszenie Stalowowolski Klub Biegacza. Podczas wydarzenia promowane były organizacje non profit, odbył się bieg „Stalowa dycha” oraz wiele innych atrakcji.

Między innymi w konkursie Spartakiada zorganizowanym dla przedstawicieli organizacji pozarządowych udział wzięli przedstawiciele i realizatorzy projektów Działaj Lokalnie. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i promowanie działalności non profit. Dziękujemy: Stowarzyszeniu Dar Serca ze Zbydniowa, Stowarzyszeniu Noviny z Radomyśla nad Sanem, OSP w Zbydniowie, Stowarzyszenie Jezioranka w Motyczu Szlacheckim, Ochotnicza Straż Pożarna Przyszów Zapuście,  STOWARZYSZENIE KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH „PERŁY ŁĘGU”. A ponadto gratulujemy szczęściarzom z OSP w Zbydniowie którzy za udział w Spartakiadzie wygrali 250,00 zł od Fundacji SMK.  Dodatkowa atrakcją był Konkurs Rodzinny zorganizowany dla dzieci i ich rodziców. Główną wygraną był rower górski ufundowany przez Fundację SMK oraz 10 nagród pocieszenia od powiatu stalowowolskiego – dziękujemy oraz bon na zakupy do kwoty 100 PLN dla autora najlepszej pracy – plakat promującego zdrowie lub bezpieczeństwo.

Realizatorom inicjatyw Działaj Lokalnie jeszcze raz życzymy pełnych emocji i wrażeń projektów oraz spełnienia zaplanowanych działań! Powiatowi Stalowowolskiemu dziękujemy za przygotowanie miejsca oraz super współpracę, oby tak dalej!

Zdjęcia autorstwa Magdaleny Pruś