MŁODZI ZDOLNI

Młodzi zdolni to duża akcja programowa Fundacji Fundusz Lokalny SMK. W ramach tego działania współfinansujemy stypendia dla stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych, finansujemy stypendia i granty rozwojowe jakie przyznaliśmy laureatom Festiwalu Miasto Młodych Artystów oraz, to co jest nowym wyzwaniem Fundacji budujemy Fundusz Stypendialny,  z którego finansować będziemy pożyczkę dla stypendystów „Na start”. Plany rozległe, potrzeby finansowe też. Dlatego niezmiernie nas cieszy, iż udało nam się zorganizować pierwszą fundacyjną zbiórkę publiczną. W czasie Gali Stypendialnej jaka odbyła się w dniu 28 grudnia 2013 r. w Klimontowie, dzięki pomocy wolontariuszy Młodzieżowej Grupy Działania przy FFL SMK przeprowadziliśmy zbiórkę publiczną, w wyniku której udało się zebrać 328,01 zł. (słownie: trzysta dwadzieścia osiem złotych jeden grosz). Całość zebranych środków  przeznaczyliśmy na Fundusz Stypendialny FFL SMK.

Dziękujemy darczyńcom i wolontariuszom.

Opr. Stanisław Baska