Miasto Młodych Artystów 2013 – wyniki eliminacji

Festiwal Miasto Młodych Artystów już w najbliższą sobotę, 22 czerwca!

Program festiwalowego dnia jest bardzo bogaty i urozmaicony. To istny kalejdoskop inspirujących wydarzeń, rozgrywających się na terenie Starego Miasta od rana do późnej nocy. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego, w godz.16.00 – 19.00, będziemy mogli podziwiać aż 15 młodych i zdolnych muzyków z naszego regionu. Oto oni: Patrycja Klocek, Natalia Teter, Dominika Podlesińska, Klaudia Zioło, Magdalena Szlęzak, Patryk „Dilap” Palidwór, Patrycja Szubstarska, Karolina Pyza, Klaudia Konat, Karolina Kołodziej, Weronika Kowalczuk, Marcin Przybyś, Jakub Mazur i Klaudia Smardz (z towarzyszeniem zespołu Sando All Stars) oraz zespół Baldhead.

Występy muzyków będą przeplatane występami finalistów eliminacji tanecznych i teatralnych. Są wśród nich: Grupa teatralna z Katolickiego Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu, Grupa teatralna „Metafora” z Sandomierskiego Centrum Kultury oraz Anna Chorzępa, Julia Sobieniak i Krzysztof Nowiński, Zespół Prologos z Sokolnik, Zespół Black Stars z Koprzywnicy, Zespół Nimbooda ze Stalowej Woli i Mażoretki „Diament” z Chmielowa.

Równolegle do występów na podłodze scenicznej oraz na scenie głównej na dziedzińcu, przebiegać będą finały konkursu fotograficznego, filmowego, plastycznego i literackiego. Gdzieniegdzie będzie można natknąć się na fotografików, malarzy, poetów recytujących wiersze czy filmowców w akcji. Na wieży basztowej oraz na dziedzińcu będzie można podziwiać fotografie i obrazy młodych artystów.

Finalistki sceny plastycznej:

1. Ewa Dybek
2. Sylwia Urbańska
3. Kornelia Paczkowska
4. Debora Kozioł
5. Karolina Dobrowolska
6. Paulina Kopeć

Finaliści sceny literackiej:

1. Irmina Flis
2. Ewa Gawlak
3. Błażej Pałkus
4. Natalia Pacholczak
5. Natalia Kiełbowicz
6. Aleksandra Gładysz
7. Alicja Cichoń
8. Sabina Pięta
9. Katarzyna Pycior
10. Klaudia Kiełbus

Laureaci konkursów otrzymają Artystyczne Granty Rozwojowe a najlepsi z najlepszych Stypendia Artystyczne. W dniu festiwalu będzie też można SMS-owo zagłosować na każdego z młodych twórców. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Publiczności.