Konkurs Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020 rozstrzygnięty

Fundacja SMK wraz z trzema partnerami jest operatorem PIL2020 (Podkarpackie Inicjatywy Lokalne), realizowanych ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna.”

W tegorocznym naborze wpłynęło łącznie 188 wniosków w dwóch ścieżkach tematycznych:

1) Wydarzenie – 145 wniosków.

2) Program Rozwoju Organizacji – 43 wnioski.

W wyniku oceny formalnej, do dalszego etapu zostało dopuszczonych 147 wniosków, w tym:

1) Wydarzenie – 113 wniosków.

2) Program Rozwoju Organizacji – 34 wnioski.

Dzięki pracy 40 ekspertów, Komisja Operatorów przyznała 56 dotacji, w tym:

1) Na realizację inicjatyw w ramach Wydarzenia – 34 dotacje.

2) W ramach Programu Rozwoju Organizacji – 22 dotacje.

Łączna pula przyznanych środków wyniosła 200 tys. zł, a poszczególne inicjatywy otrzymały kwoty dofinansowania od 2.400 do 5.000 zł.

Ze szczegółami możecie Państwo zapoznać się na stronie projektu: http://www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl/