Klub Aktywnego Seniora 50+ w Pieninach!

Rozwijanie zrozumienia, odpowiedzialności i współdziałania oraz pozytywnych relacji senior – junior to zadania uczestników projektu dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK pt. „Klub Aktywnego Seniora 50+” realizowanego  od czerwca 2016 r.  w Tarnowskiej Woli.

Dobrą okazją do integracji  był wspólny wyjazd w Pieniny. We flisackiej tratwie uczestnicy projektu mieli okazję spotkać się z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą, a także zwiedzić Pieniński Park Narodowy. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również spacer Wąwozem Homole, a także zdobycie „szczytu” i nagroda za wspinaczkowy wysiłek, czyli zjazd kolejką linowo – krzesełkową. Przecudny widok na rozciągający się dołem krajobraz górski zrekompensował nam w pełni zmęczenie i ból nóg.

Towarzystwo Włościańskie „Ługi”

Anna Zięba-Kurda