Gala Stypendialna 2012

W minioną sobotę w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyła się Gala Stypendialna Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Wśród zgromadzonych byli między innymi Burmistrz Baranowa Sandomierskiego Jacek Hynowski oraz Burmistrz Nowej Dęby, a zarazem członek Komisji Stypendialnej FFL SMK Wiesław Ordon.

Po krótkim wstępie Burmistrza Wiesława Ordona imprezę rozpoczął Prezes Zarządu FFL SMK Stanisław Baska, który wcielił się również w rolę prowadzącego. Przybliżył zebranym m.in. historię powstania Fundacji, opowiedział o aktualnych programach oraz realizowanych projektach a także przedstawił Strategicznych Partnerów Fundacji na przestrzeni czasu.

Następnie mikrofon przejęła Członkini Rady Fundacji Magdalena Pruś, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz koordynator Programu „Młodzi Gniewni Dla Nas Pewni” w Baranowie Sandomierskim. Wspólnie z młodymi liderami lokalnych grup przedstawiono gościom tegoroczne projekty „Wygraj w Tysiąca 2012” oraz podsumowano Projekt.

Dobrymi przykładami inwestycji w młodych liderów chwaliła się Maryla Siudem, koordynator Programu „Młodzi Gniewni Dla Nas Pewni” na terenie gminy Nowa Dęba. Przybliżyła zebranym sylwetkę Sebastiana „Jesioła” Jesiołowskiego, młodego nowodębskiego artysty, który początek swojej kariery scenicznej wiąże z Projektem „Wygraj w Tysiąca”.

Następnie Członkowie Zarządu FFL SMK Witold Stefaniak, Tomasz Pruś i Stanisław Baska rozdali tegorocznym laureatom Konkursu „Wolontariusz. Z tym mi dobrze” pamiątkowe dyplomy. Główna nagroda za zajęcie I miejsca – 300 PLN powędrowała do Pani Magdaleny Karasińskiej. Dodatkowa nagroda – voucher na organizację spotkania, ufundowana przez lokalnego przedsiębiorcę – Ośrodek Spotkań i Szkoleń BAS została przyznana organizacji nominującej wolontariusza, Publicznemu Katolickiemu Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Tarnobrzegu.

Po wręczeniu dyplomów byli stypendyści Fundacji Katarzyna Wrzosek i Krzysztof Jarosz opowiedzieli jak stypendium zmieniło ich życie. Następnie, Prezes Zarządu Fundacji oraz Redaktor Naczelna „Tygodnika Nadwiślańskiego” a zarazem członkini Komisji Stypendialnej – Pani Wiesława Skowrońska wręczyli dyplomy Stypendystom życząc im samych sukcesów w nauce oraz dalszej aktywności w życiu społecznym.

Kolejnym punktem było symboliczne podpisanie umów FFL SMK z gminnymi liderami grup sponsorskich. Przedstawicielem  społeczności Nowej Dęby został Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Baranowa Sandomie

rskiego Burmistrz Gminy Baranów Sandomierski Jacek Hynowski, zaś gminnym koordynatorem z Samborca Pani Agnieszka Rzepka -przedsiębiorca, wykładowca akademicki. Liderzy lokalnych grup sponsorskich złożyli swoje podpisy pod umowami oraz podzielili się z zebranymi refleksją na temat szans jakie niosą ze sobą programy stypendialne.

Prezes Zarządu Fundacji krótko podsumował i zakończył oficjalną część Gali oraz zapowiedział Sebastiana „Jesioła”Jesiołowskiego, który najnowszym utworem „W nas drzemie siła” wzbudził ogromny aplauz. Po występie wszystkich zgromadzonych gości zaproszono na film ?Mój rower? ufundowany przez gospodarza imprezy – Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Patronat medialny nad Gala Stypendialna objął Tygodnik Nadwiślański oraz Radio Leliwa.

I Gala Stypendialna dała początek organizacji działań związanych z Programem Stypendialnym na rok 2013/2014. Już dziś serdecznie zapraszamy filantropów, animatorów oraz biznes odpowiedzialny społecznie do współpracy z Fundacją przy tworzeniu Lokalnych Grup Sponsorskich.