Działaj Lokalnie 2018 oficjalnie rozpoczęte

Działaj Lokalnie 2018 oficjalnie rozpoczęte – tym razem u naszego wieloletniego partnera w gminie Pysznica, a dokładniej ugościła nas OSP Studzieniec – położony na granicy woj. Podkarpackiego i Lubelskiego. Ostatnia wieś, brak dostępu do Internetu, brak zasięgu, deszcz a nawet nawałnica ale liderzy projektów Działaj Lokalnie dotarli.

Na spotkaniu zostały przekazane informacje na temat programu Działaj Lokalnie realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce wraz z Ośrodkami Działaj Lokalnie – którym od 2012 roku jest Fundacja SMK.
W tym roku 18 inicjatyw zostało nagrodzonych dofinansowaniem, łączna kwota dofinansowania projektów wynosi 71 550 zł. Środki pochodzą od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności , ale dużą część dofinansowania stanowią środki od lokalnym samorządów. W tym roku finansowo współpracujemy z gminą: Baranów Sandomierski, Nowa Dęba, Pysznica, Radomyśl nad Sanem oraz Zaleszany.

Cieszymy się również ze wsparcia finansowego oraz dobrej współpracy z Powiatem Stalowowolskim oraz dodatkowo w tym roku otrzymaliśmy dofinansowanie od Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Wszystkie zebrane środki finansowe przeznaczone zostały na 18 inicjatyw. Zachęcamy do śledzenia realizacji projektów na naszej stronie internetowej www.fundacjasmk.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/FFLSMK/
My życzymy realizatorom przeprowadzenia inicjatyw zgodnie z planem, a jeśli starczy sił i zapału to nawet ponad plan!