Czy znasz wolontariusza? #KONKURS#

Herb Gminy ZaleszanyCzasem tak wiele dobra może dać nawet jedna godzina spotkania.  Niekiedy, to co dla innych jest tylko chwilą, np. krótkim występem muzycznym powstaje dzięki żmudnej i często niezauważalnej przez ogół pracy kilku czy kilkunastu osób pracujących nie za pieniądze ale za uśmiech i dobre słowo. Dla innych wolontariat staje się sposobem na życie lub drogą do wymarzonej pracy zawodowej.

Dlatego Fundacja Fundusz Lokalny SMK wraz z partnerami i uczestnikami Programu „Młodzi gniewni ” ogłasza konkurs „Wolontariusz 2017”. Zapraszamy tych wszystkich dla których wolontariat i młodzi wolontariusze znaczą więcej niż prosta definicja zawarta w słowach „wolontariat to …”

Ideą naszego konkursu jest:

„Młodzi  – promocja wolontariatu wśród młodzieży”.
Młodzi:

Ten konkurs jest dla młodych wolontariuszy, mających lat 13-25 lat, którzy wykorzystując swoją  kreatywność łączą inne osoby do wspólnych działań na rzecz  potrzebujących pomocy i wsparcia

łączą:
osoby:
działające
z:
innymi:

Nominacje do tytułu „Wolontariusz 2017” mogą składać organizacje pozarządowe, placówki publiczne oraz inne podmioty współpracujące z wolontariuszami i wspierające ruch wolontarystyczny w Polsce oraz osoby lub instytucje korzystające z efektów pracy wolontariuszy, pod warunkiem iż dotyczy to działań wolontariusza na terenie powiatu tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i sandomierskiego z organizacją / instytucją współpracującą z Fundacją Fundusz Lokalny SMK lub Gminą Zaleszany i instytucjami oraz organizacjami działającymi na terenie Gminy Zaleszany.

Nominowani do konkursu mogą być wolontariusze którzy ukończyli 13 rok i nie przekroczyli 26 roku życia w roku objętym konkursem, uczący się, którzy w sposób szczególny zasłużyli się w pracy wolontarystycznej na rzecz społeczności lokalnej, przyczyniając się przy tym do rozwoju organizacji lub grupy nieformalnej, w  pracach której uczestniczyli.

Dla laureatów konkursu czekają nagrody rzeczowe, granty rozwojowe, szkolenia rozwijające zainteresowania i pasje społeczne. Regulamin konkursu oraz wniosek znajdują się w zakładce dokumenty pod linkiem: http://fundacjasmk.pl/mlodzi-gniewni/konkurs-wolontariusz/

Obejrzyj się. Popatrz  ile dobrych działań czynią młodzi ludzie. Podziękuj im, zgłoś wolontariusza do konkursu. Może to zgłoszenie będzie dla nich największą nagrodą czy podziękowaniem za rok wspaniałej pracy.

W imieniu organizatorów zapraszam

Stanisław Baska