Co się działo w Działaj Lokalnie VIII 2014 – krótkie relacje i przykłady realizacji inicjatyw

Za nami oficjalne zakończenie Działaj Lokalnie VIII 2014 – natomiast zbliżamy się do otwarcia naboru wniosków do konkursu Działaj Lokalnie IX 2015. Wkrótce ukaże się oficjalna informacja na temat konkursu, harmonogram szkoleń oraz nowość – możliwość realizacji projektu w ramach tak zwanej ścieżki tematycznej… To już wkrótce, ale wracając do historii i czerpiąc z niej inspiracje i nowe pomysły zapraszamy do przekroju z działań, które wydarzyły się w ramach konkursu Działaj Lokalnie VIII:

O inicjatywach zrealizowanych w ramach programu chwali się nie tylko Fundacja, ale również słychać o działaniach lokalnych na portalach internetowych gmin m.in.:

– portal informacyjny Miasta i Gminy Nowa Dęba – promuje akcję pt.: „Zmieniając otoczenie, zmieniamy siebie” – akcja zrealizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy;

– „Aleja Klonowa – Pobudzenie aktywności sąsiedzkiej” pod taką nazwą zrealizowano inicjatywę integrującą lokalną społeczność w Baranowie Sandomierskim, za przyczyną Stowarzyszenia ARKADIA. Relację z projektu możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Miasta i Gminy Baranów Sandomierski;

– „Piknik pod gwiazdami” – czyż nie brzmi bajecznie? Taki tytuł nadał Magazyn Nadsański „Nasz Czas” w swojej relacji o projekcie zrealizowanym w Chłopskiej Woli przez grupę nieformalną Radę sołecką sołectwa Chłopska Wola.

Każdy sukces należy świętować. Święto zakończenia Programu Działaj Lokalnie przypadło na dzień przez świętem Dnia Kobiet czyli 7 marca 2015. Do relacji z tego dnia zapraszamy na portal pod linkiem: Rozpoczynamy kryminalnie. Gala Inicjatywy Lokalne 2015 – Fundacja Fundusz Lokalny SMK

Cieszymy się i gratulujemy wszystkim i każdemu z osobna za realizację projektów. Miło nam jest również przypomnieć o wyróżnieniu w kategorii Udany Debiut który otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Studzieńcu za realizację inicjatywy pn.: „Międzypokoleniowa solidarność na rzecz utrzymania tradycji”. Z działań strażaków dumna jest cała gmina promująca inicjatywę na portalu gminnym pod linkiem: Wyróżnienie dla strażaków OSP Studzieniec.

Jeszcze raz gratulujemy i liczymy na owocną współpracę w ramach konkursu Działaj Lokalnie IX !