450 tys. zł na odbudowę piwnic Dworu w Kotowej Woli

Właśnie otrzymaliśmy wiadomość o przyznaniu dotacji na modernizację i odbudowę piwnic Dworu w Kotowej Woli. Środki zostały przyznane przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Fundacja Fundusz Lokalny SMK wystąpiła z powodzeniem o przyznanie środków na odbudowę piwnic. Zadanie polegać będzie na:

Adaptacji pomieszczeń zabytkowych piwnic Dworu Kotowa Wola na Ośrodek Dziedzictwa Lokalnego. W ramach adaptacji wykonanie prac inwestycyjnych i budowlanych takich jak:

• posadzki;
  • elektryka;
  • centralne ogrzewanie;
  • instalacje wodne: łazienki i pomieszczenie do przygotowywania posiłków;
  • prace budowlano – konserwatorskie przy ścianach i sufitach (w części dobrze zachowane sklepienia i ściany z cegły „gotyckiej”);
  • adaptacja wnęk ściennych (dawne przejścia, schody, windy) do aranżacji na gabloty wystawiennicze;
  • wykonanie monitoringu wizyjnego z umieszczeniem do niego podglądu na stronie fundacji, dla bieżącej możliwości udostępniania wydarzeń w Dworze i jego otoczeniu;
  • wykonanie utwardzonego parkingu na przynajmniej 15 pojazdów (utwardzenie wokół Dworu na stabilnym podłożu kamieniem z zastosowaniem obrzeży) – będzie to jednocześnie pas przejścia wokół
  • budynku (1280 m2).
  • Zakup i montaż 17 drzwi (wewnętrznych i zewnętrznych)

EFEKTEM PODJĘTYCH PRAC INWESTYCYJNYCH I BUDOWLANYCH BĘDZIE oddanie do użytkowania piwnic Dworu Kotowa Wola o powierzchni użytkowej 252 m2.