Działaj Lokalnie VIII 2013 – informacje

Liderki i liderzy – jednym słowem animatorzy!
Przed nami 8 edycja programu „Działaj Lokalnie” 2013

Kilka słów o tym, co nas czeka:
TERMIN NABORU WNIOSKÓW O DOTACJĘ: wnioski będzie można składać od 15 kwietnia do 15 maja 2013 r.
SZKOLENIA Z PRZYGOTOWYWANIA WNIOSKÓW: odbędą się w kwietniu br.

Zorganizowane zostaną dwa szkolenia, po jednym w każdym z powiatów. Możliwa jest organizacja spotkania informacyjnego w gminie, pod warunkiem zgłoszenia się minimum 5 organizacji z danej gminy zainteresowanych szkoleniem.

KONSULTACJE MAILOWE WNIOSKÓW: przed ostatecznym złożeniem wniosku będzie go można skonsultować i uzyskać porady.

GMINY OBJĘTE KONKURSEM: Gorzyce, Zaleszany, Zaklików, Radomyśl nad Sanem, Pysznica, Bojanów, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Grębów.

WNIOSKODAWCY: organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (np. fundacje, stowarzyszenia), grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna albo ośrodek pomocy społecznej, grupy nieformalne, występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL.

MAKSYMALNA KWOTA DOFINANSOWANIA: dotacje będą przyznawane w maks. kwocie 6 000 zł.

OKRES REALIZACJI PROJEKTÓW: projekty będą mogły trwać minimalnie 3 miesiące a maksymalnie 6 miesięcy i będą mogły być realizowane pomiędzy 1 czerwca 2013 r.  a 28 lutego 2014 r. Ze względu na współfinansowanie Programu „Działaj Lokalnie” zachęcamy do opracowywania projektów, które kończyć się będą w listopadzie 2013 r. Szczegóły  o terminach na szkoleniach i spotkaniach informacyjnych.

TRADYCYJNE, POZA PROGRAMEM GRANTOWYM PROPONUJEMY UDZIAŁ W KONKURSACH I INICJATYWACH FUNDACJI:
1. „Opowiedz…”
2. „Opowiedz o swojej miejscowości”
3. Wizytówka miejscowości
4. Konkurs „Wolontariusz. Z tym mi dobrze”
5. Konkurs „Inicjatywa. Innowacja. Integracja.”

Zobacz jak to się działo w 2012 r.:

PREZENTACJA OŚRODKA DZIAŁAJ LOKALNIE ZBYDNIÓW

Działania DL – prezentacja