W dniu 11 listopada 2019 r., przedstawiciele Gminy Radomyśl nad Sanem z Wójtem Gminy Panem Janem Pyrkoszem oraz przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego z Robertem Bąkiem – łowczym okręgowym i Wiceprezesem Zarządu Fundacji Fundusz Lokalny SMK, Pawłem Nowakiem, Julianem Geneją i Sylwestrem Chmielowiec złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili znicze pod Krzyżem ofiar obozu NKWD w Żabnie. Posadzone zostały również symboliczne dwa dęby pamięci.

Wspólną decyzję o inicjatywie patriotycznej na rzecz upamiętnienia bohaterstwa żołnierzy podziemia antykomunistycznego z regionu wideł Wisły i Sanu podjął Polski Związek Łowiecki Okręg Tarnobrzeg wraz z Gminą Radomyśl nad Sanem oraz Fundacją Fundusz Lokalny SMK. Fundacja Fundusz Lokalny SMK była partnerem dla tej inicjatywy, zaś jej zasadniczą rolą była formalna legalizacja zbiórki publicznej oraz użyczenie konta bankowego na zebrane środki finansowe. Zbiórkę środków finansowych odbyła się podczas „Hubertusa Nadsańskiego 2019”. Zebrane fundusze na poziomie 3200 PLN przeznaczone zostały na zagospodarowanie miejsca upamiętniającego męczeństwo żołnierzy więzionych w obozie NKWD w miejscowości Żabno, gmina Radomyśl nad Sanem. W sierpniu b.r. władze samorządowe Gminy Radomyśl nad Sanem postawiły w miejscu byłego obozu krzyż wraz z tablicą pamiątkową. Zebrane środki przez myśliwych posłużyły do wykonania ogrodzenia krzyża i bezpośredniego zagospodarowania jego otoczenia w formie wykonania alejki z kostki, nasadzeniu tzw. „Dębów Pamięci”.